3 Katlı Villa Projeleri

Villa Planları yasinoz
sponsorlu reklam

3 Katlı Villa Projesi

Lüks villa sınıfına giren 3 katlı müstakil yapılar Triplex villa olarak bilinmektedir. Bu yazımızda dünya genelinde başarılı tasarım çizgisi bulunan ve yapı özelliği olarak doğru çözümlenmiş örnek 3 katlı villa projeleri sizlerle paylaştık. Projeler yabancı kaynaklıdır, fakat DWG formatında olduğu için çizim sırasında sadece açıklamalar İngilizce’dir. Projelere ait çizimleri yazımızın sonundaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

1.Triblex Villa Projesi

Proje tasarım stili olarak Victorian tarz olarak oluşturulmuş ve geleneksel malikane çizgisini çok başarılı bir şekilde göstermiştir. Ülkemizde bu tür yapılar çok az görülse de özellikle Hollanda ve Fransa gibi bölgelerde bu tür malikanelere çok sık rastlanmaktadır.

Proje Türü Triblex Villa Çizimi
Kat Sayısı Zemin kat + 1. Kat+2.Kat
Toplam Alan 1780m²
Oda Sayısıları 1 Mutfak (Genel mutfak)

1 Mutfakçık

5 Banyo+W.c

5 Yatak Odası

6 Araçlık Garaj

1 Büyük Salon

1 Çalışma Odası

1 Spor Odası

 

Proje Çizim Detayları Bütün katların plan çizimleri dosyaları bulunmaktadır. İlave olarak cephe kaplama, tip oda, salon ve mutfak bölümleri için 1/20 ölçeğinde detay çizimleri mevcuttur. 4 kesit ve 4 görünüş ile beraber tam takım projesi dosya içerisinde mevcuttur. Oturum alanı büyük bir yapı olduğu için 4500m² peyzaj yerleşim projesi de bulunmaktadır.

Fransız tarz çatısı ile görkemini yansıtan projenin arka bahçesinde açık havuz bulunmaktadır. Taş kaplama cephesi ve küçük camlı yapısı ile projenin özgünlüğü ortaya çıkmaktadır. Arka bahçede bulunana geniş veranda içinde misafirlere verilecek etkinlikler için geniş bir ızgara şöminesi bulunmaktadır. Projede kullanılan garaj 4 kapılı ve 6 araçlık olarak düşünülmüştür. Binanın karanlık odasında 150m²’lik şarap mahzeni bulunmaktadır.

Projenin özelliklerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Oyun Salonu Spor odası Izgaralı Veranda Yemek Odası Misafirler için yemek odası 6 Araçlık Garaj
Misafir Suiti Açık Havuz Yüksek tavanlar Şarap mahzeni Yemek Odası Fuaye

Proje Yapı Detayları

Toplam İnşaat Alanı 1780m²
Yapı Türü Betonarme
Cephe Sıva ve Taş Kaplama
Çatı Kaplama Shingle kaplama ve alt izolasyon
Yeşil Bina Uyumu Tam kapsamlı uyumlu değil.

3 Katlı Villa Proje Resimleri


2.3 Katlı Villa Projesi

Eski İtalyan tarzında düşünülmüş proje sade görünümü ile dikkat çekmektedir. Özellikle çok görkemli villa projesi istemeyen kişiler için başarılı bir örnek proje niteliğindedir. Eski İtalyan tarzı ile Neoklasik dokunun uyumlu birleşimi görülmektedir. Villa projesi içerisinde kullanılan kat merdivenleri klasik görünümü oluşturması için geniş çaplı döner merdiven olarak seçilmiştir.

Proje Türü 3 katlı Villa Çizimi
Kat Sayısı Zemin kat + 1. Kat+2.Kat
Toplam Alan 450m²
Oda Sayısıları 1 Mutfak

3 Banyo+W.c

4 Yatak Odası

2 Araçlık Garaj

1 Büyük Salon

Proje Çizim Detayları Kat planları ile beraber 2 adet kesit ve 4 adet görünüş çizimi bulunmaktadır. İlave olarak klasik çizginin bütün detaylarına sahip salon ve mutfak kısmı için 1/20 ölçeğinde hazırlanmış iç mimari detay projesi bulunmaktadır. Dış cephe ve iç mekan odalar için 3 Boyutlu görsel çizimlerde proje dosyaları içerisinde mevcuttur.

İtalyan Neoklasik tarzından dolayı dış cephede kullanılan baskım sarı rengi projenin özgünlüğünü göstermektedir. Zemin kat sadece mutfak, salon ve yemek odasından oluşmaktadır. 1. kat ise yatak odaları ve suit odanın olduğu bölüm olmakla beraber son kat içinde büyük bir oyun salonu ile çalışma odası bulunmaktadır. Oyun salonu olarak gösterilen yer spor alanı olarak da düşünülebilir. Villa projesi içinde katlar arası ulaşım için asansör sistemi de bulunmaktadır.

Projenin özelliklerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Oyun ve spor salonı Asansör 2 Araçlık Kapalı Garaj Yemek Alanı Misafir Suiti Çamaşırhane
Kahvaltı Köşesi Mutfak için kiler Dekoratif tavanlar Şömine Fransız Kapılar Arka Sundurma

Proje Yapı Detayları

Toplam İnşaat Alanı 450m²
Yapı Türü Betonarme
Cephe İzolasyon üzeri dekoratif sıva ve dış cephe boyas
Çatı Kaplama Eskitme görünümlü kiremit
Yeşil Bina Uyumu Uyumlu değil

3 Katlı Villa Proje Resimleri


Sitemizde paylaşılan diğer villa projeleri için aşağıdaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

http://www.forumcad.com/category/villa-planlari/

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}