Adım Adım Tasarım Yöntemleri Pdf indir

Genel yasinoz
sponsorlu reklam

Adım Adım Tasarım Yöntemleri Pdf indir

“Adım Adım” dizisinin Tasarım Yöntemleri adını taşıyan bu ikinci kitabında, dizinin ilk kitabı Tasarım Fikirleri’nin sonuçları temel alınmış ve tasarımcıların bir tasarım problemini çözerken yararlanabilecekleri bir dizi tasarım yöntemi ayrıntılı olarak incelenmiştir. Geometri ve doğal çevre, müzik ve matematik, bilinçaltı ve rasyonalist kaynaklar ile yaratım süreçlerinden hareketle geliştirilmiş bu yaklaşımlar çoğu kez tanınmış yapılardan örneklerle açıklanmış, mimarların belli çözümlere nasıl ulaştıklarını göstermek amacıyla yapıların mimari çizimlerinden yararlanılmıştır. Belli bir tasarım yöntemini empoze etme amacı taşımayan kitapta, mimarlığın ve mimari tasarımın metodolojisine ilişkin genel bir fikir edindirme çabası öne çıkmaktadır.

Kari JORMAKKA Hakkında

Kari Jormakka 1959 Helsinki doğumlu Fin mimar, tarihçi, eleştirmen ve pedagogdur..Helsinki Teknoloji Üniversitesi’nde Mimarlık okudu

Kitap Okuyucu Yorumu

Özellikle öğrenciler için yol gösterici kaynak kitapla arasında yer almaktadır. Tasarım sürecinde nelere dikkat edilmesi gerektiği ve yola nasıl çıkılması konusunda çok faydalı bilgiler bulunmaktadır. Kitap aynı zamanda tasarım sürecinde karşı karşıya kalınacak riskler ve sorunlar hakkında detaylı bilgiler ve çözümler sunmaktadır. Profesyonel mimarların nasıl çözümler ürettiklerinin örnekleri bulunmaktadır. Mimarlığını sağlam temeller üzerine kurmak isteyenlerin kesinlikle incelemesi gereken ve kütüphanelerinde bulundurması gereken eserler arasında yer almaktadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}