Ahır Projesi Dwg

Autocad Çizimleri yasinoz
sponsorlu reklam

Besi Damı Projeleri 

Son yıllarda ülkemizde devlet teşviki sayesinde özellikle büyükbaş hayvan yetiştiriciliği alanında ciddi yatırımlar yapılmaktadır. Bu tür yatırımlarda devlet teşviki alabilmek için ilk önce ilgili odanın istediği özelliklerde mimari projenin bütün analizleri ile beraber onaylatılması gerekmektedir. Bu bağlamda da başarılı bir çizim yapılması gerekmektedir. Paylaştığımız proje ahır projesi, mandıra projesi, besi damı proje gibi farklı isimlerde adlandırılabilmektedir.  Proje standarttı olarak T.C. Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanacak şekilde hazırlanmıştır. Başarılı bir projenin yanında raporlar ve maliyet hesaplarının da sunulması gerekmektedir. Paylaşılan proje toplamda 800m² olacak şekilde hazırlanmıştır.

Ahır Projesi Dosyası Kapsamın Paylaşılan Dökümanlar

  • Mimari ahır projesi
  • Statik ahır projesi
  • Mekanik ahır projesi
  • Elektrik ahır projesi
  • Foseptik çukur raporu
  • Kaba yem deposu raporu
  • Su deposu raporu
  • Slaj çukuru ve raporu
  • Genel ahır raporu
  • Metraj ve Maliyet Özeti

Ahır Yapımı İçin Mimari Proje

Ahır Projesi Dwg

Mimari proje dosyası içerisinde plan, kesit ve görünüşlerin yanında vaziyet plan yerleşimi de bulunmaktadır. Eğimli araziler için nasıl yerleşim yapılması gerektiği ve hayvanların ne taraftan girip hangi yönlere gideceği yönünde açıklamalar bulunmaktadır. Çelik sistem olarak düşünülerek hazırlanmıştır. Slaj, su ve yem depoları gibi alanların yerleşim ve detay çizimleri bulunmaktadır.


Ahır Yapımı için Statik proje

Ahır Projeleri

Çelik karkas olacak şekilde hazırlanan statik proje içerisinde bütün kolon ve kiriş hesaplarının yanında bağlantı yöntemleri ve çatı sistemi detay çizimleri de bulunmaktadır. Foseptik çukuru gibi alanların ihtiyacı olduğu beton duvar detayları da çizim dosyası içerisinde bulunmaktadır.  Su deposu beton olarak düşünülmüş fakat modüler sistem su depoları günümüzde daha kullanışlı olmaktadır.


Ahır Yapımı İçin Mekanik Proje

Ahır yapımı için mekanik proje

Ahır bütün tesisat gereksinimlerine ait mekanik çizimler bulunmaktadır. Başta sıhhi tesisat olmak üzere pis su tesisatları da detaylı olarak çizilmiştir. İlave olarak elektrik yükünün hesaplanabilmesi için kullanılan mekanik cihazların güç kapasiteleri de belirtilmiştir.


Ahır Yapımı İçin Elektrik Proje

Ahır yapımı için elektrik projesi

Başta aydınlatma sistemi olmak üzere ana trafodan gelen gösterim şeklinde bütün elektrik projesi çizimidir. Proje içerisinde güç hesabı bulunmaktadır. Bu güç hesabına göre bölgedeki elektrik kurumu ile görüşülmektedir. Bütün seçilen cihazların keşif listesi de ilave olarak belirtilmiştir.


Ahır Yapımı Maliyeti

ahır yapımı maliyeti

Ahır yapımı için hem yatırımcının görmesi hem de teşviki verecek kurumun görmesi için detaylı maliyet analizi ve metraj listesi hazırlanması gerekmektedir. Paylaştığımız dosyanın bütün bölümleri (ahır, slaj çukuru, yem çukuru, foseptik çukuru gibi) ayrı metrajlandırılması ve maliyet hesabı yapılması gerekmektedir. Metraj içerisinde kullanılması planlanan bütün malzemelerin bayındırlık boz numaraları ve oradaki birim fiyatlarının taban olarak esas alınması gerekmektedir. Paylaştığımız ahır projesi maliyeti bu çerçevede hazırlanmıştır.


Ahır Projesi Raporları

ahır projesi statik raporu

Belediye ve resmi kurumlardan izin alabilmek için projenin statik raporlarının da sunulması gerekmektedir. Proje dosyası içerisinde komple raporlar ayrı ayrı bulunmaktadır.


Sitemizde paylaşılan autocad çizimleri için aşağıdaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

http://www.forumcad.com/category/autocad-cizimleri/

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}