Alışveriş Merkezi Projesi Dwg

Autocad Çizimleri yasinoz
sponsorlu reklam

Alışveriş Merkezi Projeleri

Son yıllarda başta ülkemizde olmak üzere en büyük yatırım kanalları arasında Alışveriş merkezleri gelmektedir. Ülkemizde başta İstanbul olmak üzere Avrupa’nın birçok kentinden daha fazla AVM olduğundan dolayı bu alanda ciddi proje çalışmaları yapılmaktadır. Alışveriş merkezi projeleri tamamen arsanın yapısı ve yapılacak bölgedeki durumlara göre değişiklik göstermesinden dolayı mimarlar konsept proje sırasında ciddi emek harcamaktadır. Bu yazımızda dünyanın belli ülkelerinde yapılmış ve referans olması için paylaşıma açılmış Alışveriş merkezi projesi dwg paylaşımı yapıyoruz.

Paylaşım yapılan projelerin içeriği;

  • 70.000m² alışveriş merkezi projesi
  • 3 Katlı Avm Projesi
  • 7 Katlı Alışveriş merkezi projesi
  • 22 Katlı avm projesi

Projeleri Dwg formatında indirmek için yazımızın sonundaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Paylaşıma açılmış projelerdir ve kullanılan dil İngilizce’dir. Teknik terimler olmasından dolayı sıkıntı olmamaktadır.


1-) 70.000m² Alışveriş Merkezi Projesi

Alışveriş Merkezi Projesi Dwg

Proje Türü AVM Projesi
Kat Sayısı Zemin+1.kat+2.kat
Toplam Alan 70.000m²
Otopark Sayısı 500 araçlık Otopark
Kullanım Sınıflar 120 adet mağaza yerleşimi bulunmaktadır. Restaurant bölümünün yanında zemin kat içinde oyun alanları ve süper market bulunmaktadır

55.000m² arsa üzerinde 70.000m² kapalı alan olarak çözülen projenin 500 araçlık açık otoparkı bulunmaktadır. Zemin üzerinde 2 kat olacak şekilde çözümlenen proje tam takım olarak hazırlanmıştır. Proje özellikle az katlı çözümlenmesindeki sebep olarak AVM’lerde az katlı projelerin daha kullanışlı olması olduğu belirtilmiştir. Vaziyet planı içerisinde komple sirkülasyon hesapları ve imar bilgilerine ait emsal hesapları bulunmaktadır.

Çizim dosyaları içerisinde

Kat Planları 4 farklı kesit 4 Cepheden görünüş Tip mağaza detayları Tip restaurant detayı Vaziyet Planı

2-) 3 Katlı Avm Projesi

Alışveriş Projeleri dwg

Proje Türü Alışveriş Merkezi Projesi
Kat Sayısı Zemin+1.kat+2.kat
Toplam Alan 38.000m²
Otopark Sayısı 225 araçlık Otopark
Kullanım Sınıflar Sadece mağaza kullanımı olacak şekilde hazırlanmıştır.

56.000m² arsa üzerine inşa edilmiş proje toplamda 38.000m² kapalı alanı bulunmaktadır. Zemin üzeri iki kat olacak şekilde tasarlanmış proje özellikle az katlı AVM’ler için başarılı örnek bir projedir. L formunda çözümlenmesi sayesinde bütün mağazalar gün ışığından da yararlanabilmekte ve aynı zamanda otopark kullanımı çok fonksiyonel olarak çalışmasına imkan vermektedir.

Çizim dosyaları içerisinde

Kat Planları 2 farklı kesit 4 Cepheden görünüş Mağaza detayları ve malzeme paftaları Mahal listesi Vaziyet Planı ve Peyzaj projesi

3-) 7 Katlı Alışveriş Merkezi Projesi

Çok katlı alışveriş merkezi projesi

Proje Türü Alışveriş Merkezi Projesi
Kat Sayısı Bodrum+Zemin+5 kat
Toplam Alan 44.000m²
Otopark Sayısı 275 araçlık Otopark
Kullanım Sınıflar Mağaza ve Ofis Kullanımı

25.000m² arsa üzerine inşa edilmiş proje toplamda 44.000m² kapalı alana sahiptir. Proje özellikle dış cephe formu ile dikkat çekmektedir. Arsa üzerinde 80 araçlık açık otopark ve Bodrum katta 145 araçlık kapalı otopark bulunmaktadır.

Çizim dosyaları içerisinde

Kat Planları 2 farklı kesit Detaylı cephe çizimleri Tip mağaza ve ofis detayları Kullanılacak malzemelerin listesi Otopark yerleşim, vaziyet ve peyzaj projesi

4-) 22 Katlı AVM Projesi

Çok katlı alışveriş merkezi projesi

Proje Türü Alışveriş Merkezi ve Plaza Binası
Kat Sayısı 3 Bodrum+Zemin+18 Kat
Toplam Alan 46.000m²
Otopark Sayısı 275 araçlık Otopark
Kullanım Sınıflar Mağaza, Ofis ve Rezidans

17.000m² arsa üzerine inşa edilmiş proje toplamda 46.000m² kapalı alana sahiptir. 3 Bodrum katı bulunan binanın bodrum katları kapalı otopark olarak düşünülmüştür.Proje alışveriş merkezi yanında 4.kattan itibaren ofis bölümleri ve Rezidans şeklinde çözümlenmiştir. Proje içerisinde 45 yataklı otel yerleşimi ve bu otele ait bütün birimler bulunmaktadır.

Çizim dosyaları içerisinde

Kat Planları 4 farklı kesit ve noktasal bölgelerden kesitler Cephe detay çizimleri ve görünüşler Farklı tip mağazalar ait çizimler, Otel tip oda çizimi Malzeme paftalar, mahal listeleri ve kullanıcı hesapları Peyzaj projesi ve vaziyet planına ilave olarak şehir planı üzerinde yerleşim paftası

Sitemiz paylaşılan diğer autocad çizimleri için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.forumcad.com/category/autocad-cizimleri/

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}