Antika Mobilya Alan Yerler

Haberler yasinoz
sponsorlu reklam

Antika Mobilya Alan Yerler

Son yıllarda özellikle büyük illerde antika mobilyalar ile ilgilenen kişilerinin sayısında ciddi oranda artış olduğu görülmektedir. Fakat bu alanda tecrübeli ve doğru bilgi sahibi kişilerin ülkemizdeki sayısı az olduğundan dolayı ne yazık ki birçok antika yok pahasına fiyatlar ile satılıp Türkiye dışına çıkartılıyor ya da elverişsiz ortamlarda korundukları için cürüyüp gidiyorlar.

Ülkemizde antika eşya alanlar çoğunlukla ikinci el eşya işi yapan dükkanlardan oluşmaktadır. Fakat çok farklı iki alan olmasından dolayı ne yazık ki bilgisiz kişilerden dolayı antikalar gerçek değerlerini bulamamaktadır. Gerçek değer derken aslında işin sadece maddi boyutunu düşünmemek gerekmektedir. Ülkemizin coğrafi geçmişi incelendiğinde birçok medeniyete ev sahipliği yapmasından dolayı çok nadide antika eşyalar ülkemizde bulunmaktadır.

Antika mobilya alanlar genel olarak incelendiğinde İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde bu işi hakkıyla yapan birçok lisanslı antikacı olduğu görülüyor. Fakat bu sayının yetersiz olması ne yazık ki ülkemizde denetimsiz bir sektör olmasından dolayı antika eşyalar doğru değerlendirilmemektedir.

Antikacıda Gördüğünüz Her Eşya Antika Değildir.

Antikalara merakları olan kişilerin antika almak istediği zaman ilk olarak antikacıları dolaşırlar, fakat bu konularda yeterli bilgi sahibi değilseniz muhtemelen maddi ve manevi değeri olmayan eski bir eşyayı antika olarak alabilirsiniz. Aynı şekilde elinizde bulunan ve antika olduğuna inandığınız bir eşyayı satmak istediğiniz antika eşya alanlar eğer bu işi hakkıyla yapan bir yer değilse muhtemelen hakkınız olan maddi değeri vermeyeceklerdir. Bu sebepten dolayı antika alım satımı yapmadan önce biraz bilgi araştırması yapmak önemlidir.

Antika mobilyalar hakkında bilgi almak ve özellikle geçmiş dönemlerin hangi izleri yansıttıkları konusunda bilgi edinmek için antikamobilyalar.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Özellikle antika mobilya dönemleri hakkında bilgi sahibi olmanız size avantaj sağlayacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}