Apartman Çizimi Dwg indir

Autocad Çizimleri yasinoz
sponsorlu reklam

Autocad Dwg Proje / Proje Çalışmasının İsmi : 44 Daireli 11 Katlı Apartman Çizimi

Autocad Dwg Dosyasının Açıklaması: 11 kat üzerinden projelendirilmiş olan apartman çizimi her katta 4 daire ve toplamda 44 daire olacak şekilde tasarlanmıştır. 1 bodrum kat teknik  hacimler olarak düşünülmüş ve her daire 144m2 olacak şekilde ve tasarlanmıştır. Dairelerin hepsi 3+1 şeklindedir.

Proje Ofisi: Özyurt Kardeş Mimarlık

Proje İçerik Dili : Türkçe (Belediye onayı alması için bütün detaylar Türkçe olarak projelendirilmiştir)

Proje Hesapları:  Projesi içerisinde bulunan hesaplamalar

  • Emsal Hesapları
  • Kat daire ve mal sahibi hak hesabı
  • Otopark hesabı

Dosya Uzantısı : dwg ve dxf olarak iki formatta bulunmaktadır.

Autocad Versiyonu : Autocad 2012

Ölçülendirme Tekniği: 1/100 Çizim tekniğine göre ölçülendirilmiş ve nokta detayları ilave olarka ayrı paftalar içinde bulunmaktadır. Proje içerisinde tip daireye ait detay paftaları bulunmaktadır.

Kuzey İşaret Bilgisi: Bütün paftalarda kuzey işareti bulunmaktadır. Aynı zamanda vaziyet planı üzerinde kuzey işareti bulunmaktadır.

Arsa Parsel İşaretleme: Arsanın parsel bilgileri ve çekme mesafesi projeye işlenmiştir. Proje İstanbul/Şişli bölgesinde projelendirildiği için çekme mesafesi altında kalan yerlerin nasıl bodrum kat olarak ve 1.katta itibaren diğer katlarda nasıl çıkma yapıldığını gösteren örnek proje olarak incelenebilir.

Dwg İçerisinde Tefriş elemanları : Dairelerin içinde tefriş yerleşimi yapılmıştır.

Kot İşaretlemesi: Arsa içerisinde kot farkı olmasından dolayı kot işaretlemeleri yapılmıştır. İmar hesabı için +0.00 kotunun nereden alındığı gösterilmiştir.

Mahal Listeleri ve Malzeme Paftası: Malzeme paftası hazırlanmıştır. Tip daire üzerinde mahal malzeme listesi bulunmaktadır.

Kesit Sayısı : 4 Adet kesit bulunmaktadır. Kesitler 1/50 çizim tekniği ile projelendirilmiş.

Cephe Görünüş Sayısı : 4 Farklı cepheden görünüş çizimleri bulunmaktadır. Cepheye kaplama malzemesi işaretlemesi yapılmıştır.

Vaziyet Planı Çizimi : Vaziyet planı üzerinde alt yapı bağlantı detayları projelendirilmiş. İlave olarak binanın arsaya nasıl yerleştiğini gösteren detaylı vaziyet planı bulunmaktadır.

Detay Çizimi : Tip daireye ait nokta detayları ve mahal detayları bulunmaktadır. Nokta detayları 1/5 çizim tekniği ile çizilmiştir. Mahal detayları 1/20 çizim tekniği ile çizilmiştir.

Antet Kullanımı:

  • Anahtar plan bulunmaktadır.
  • Emsal ve imar bilgileri
  • Antet içerisinde projesi ismi ve tarihleri bulunmaktadır.
  • Revizyon durumları
  • Mal sahibi ve arsa bilgileri hakkında bilgi

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}

“Apartman Çizimi Dwg indir” üzerine 1 yorum

Yorumlar kapalı.