Apartman Projesi Dwg indir

Autocad Çizimleri yasinoz
sponsorlu reklam

Autocad Dwg Proje / Proje Çalışmasının İsmi : 11 Katlı Apartman Projesi

Autocad Dwg Dosyasının Açıklaması:  Her katında 6 adet 140m² daire olacak şekilde tasarlanmış projenin bodrum katı komple kapalı otopark olarak düşünülmüştür.  Dairelerin hepsi 3+1 olacak şekilde hazırlanmış ve özellikle salon ile mutfak kısımlarının geniş olmasına özen gösterilmiştir. Ülkemizde de apartman tipi projelerde salon ve mutfak kısımlarının büyük olmasına dikkat edilmektedir. (Örneğin 30-40m² arasında) Çatı katında bulunan daireler ilave olarak dublex yapısında hazırlanmıştır ve 4 dairenin teras kullanımı bulunmaktadır. Çatı katı eklemesi ile beraber bu daireler 195m² olarak projelendirilmiştir. Proje referans olması için açık kaynaklı bir proje olmasından dolayı yazımızın sonunda dwg olarak indirebilirsiniz.

Proje İçerik Dili : İngilizce olarak hazırlanan proje çok kolay bir şekilde farklı dillere çevrilebilir. Çünkü tip daireler olmasından dolayı teknik terimler ortak kullanımdır.

Proje Ofisi: Kairen Arc+Construction

Proje Hesapları:  Projesi içerisinde bulunan hesaplamalar

  • İmar ve detaylı emsal hesapları bulunmaktadır. Fakat emsal hesapları yabancı ülkeye göre yapıldığından dolayı Türkiye’ye göre farklılıklar olabilmektedir. Emsal hesaplarının uygulanacak ildeki belediyenin imar planlarına göre düzenlenmesi gerekmektedir.
  • Otopark hesabı
  • Sığınak hesabı
  • Kullanıcı yükü ve sirkolasyon hesapları
  • Asansör hesabı
  • Yangın merdiveni kullanımı için detaylı yangın raporu bulunmaktadır. Fakat emsal hesaplarında olduğu gibi yangın projesinin de Türkiye’de mevzuatlara uygun düzenlenmesi gerekmektedir.

Dosya Uzantısı : dwg /Dwx | Dwg indir

Autocad Versiyonu : Autocad 2008

Ölçülendirme Tekniği: 1/100 olarak hazırlanan projenin detay dosyaları 1/20 ve 1/10 olarak hazırlanmıştır. Aynı şekilde kesit çizimleri de 1/100 olarak çizilmiştir.

Kuzey İşaret Bilgisi: Bütün plan çizimlerinde kuzey işaretlemesi yapılmıştır.

Arsa Parsel İşaretleme: Arsada eğim olmasından dolayı parsel işaretlemesi ve komşu sınır çekme mesafeleri detaylı olarak belirtilmiştir. Parseldeki çekme mesafelerini uygulanacak yöredeki imar yönetmeliğine göre düzenlenebilir.

Dwg İçerisinde Tefriş elemanları : Tip daire çizimleri ve mutfak çizimlerinde tefriş yerlişimi bulunmaktadır

Kot İşaretlemesi: Özellikle dış mekanda arsa üzerinde kot farkı olmasından dolayı detaylı kot işaretlemesi yapılmıştır. Arsa krokisi ayrı bir pafta olarak çizim dosyalarının içinde bulunmaktadır.

Mahal Listeleri ve Malzeme Paftası: Bütün daireler için mahal listesi ve malzeme pafta listeleri kat planlarının olduğu çizimlerde hazırlanmıştır.

Kesit Sayısı : 2 Farklı bölgeden kesit çizimi bulunmaktadır.

Cephe Görünüş Sayısı :Arazideki eğimi başarılı bir şekilde gösterebilmek için 4 farklı cepheden görünüş çizimi bulunmaktadır.

Vaziyet Planı Çizimi : Kapsamlı bir şekilde vaziyet planı bulunmaktadır. İlave olarak arsa üzerinde ortak kullanım mahalleri ve park gibi alanlarda vaziyet planı altlığı ile hazırlanmış peyzaj projesi içerisinde bulunmaktadır.

Detay Çizimi : Tip daireler için komple bütün mahallerin detay çizimleri bulunmaktadır. Özellikle mutfak, ıslak hacimler ve salon alanları için iç mimari yerleşim projesi bulunmaktadır. Detay projeleri 1/20 ve 1/10 ölçeği ile detaylandırılmıştır.

Detay projeleri içerisinde asansör kullanım projesi de bulunmaktadır.

Antet Kullanımı:

  • Proje bilgileri ve iş veren bilgileri bulunmaktadır.
  • Parsel bilgileri
  • Mimarlık ofisinin bilgileri.

Sitemizdeki Paylaşılan diğer apartman projesi çizimi incelemenizi tavsiye ederiz.

Apartman Çizimi Dwg indir

Sitemizdeki diğer autocad çizimleri için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.forumcad.com/category/autocad-cizimleri/

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}