Autocad Çizimleri

Autocad Çizimleri yasinoz
sponsorlu reklam

Autocad Çizim Örnekleri

Çizimlerin vazgeçilmez programı olan Autocad için en çok kullanılan çizim elemanlarına örnek olabilecek şablonları bu yazımızda paylaşıyoruz. Yazımızın devamı aynı içeriğe sahip diğer konularımızı da incelemenizi tavsiye ederiz. Bu yazımızda paylaştığımız autocad çizimleri;

  • Elektrik ve Mekanik Projeler İçin Bağlantı Nokta Çizimleri
  • İnsan Modelleri
  • Araba Çizimleri (Farklı modellere plan ve görünüş şeklinde)
  • Giysi Dolabı
  • Karışık Mobilya Örnekleri
  • Autocad Banyo Mobilyaları

Not: Paylaşılan çizimler yabancı kaynaklı çizimlerdir. Kullanımı etkilememektedir fakat İngilizce terimler bulunmaktadır.

1- Elektrik ve Mekanik Bağlantı Nokta Çizimleri

Baglantı Noktalari

Nokta detay çizimlerinde ve genel plan yerleşimlerinde kullanılan nokta birleşim detayları özellikle şantiyeye verilen uygulama projelerinde gerekli olmaktadır. Elektrik ve mekanik birçok farklı bağlantı ucunu gösteren simge çizimleridir. Bu tür çizimlerde kullanılan ingilizce terimler genel kabul görmektedir.


2- İnsan Modelleri

Proje çiziminde özellikle kesit ve görünüşlerde en çok kullanılan insan modelleri için farklı ölçülerde ve farklı pozisyonlarda karışık insan modellerinin olduğu çizimlerdir. Özellikle ayakta, oturarak ve ikili olacak şekilde farklı modelleri bulunmaktadır. Çizimler görünüş şeklindedir ve kesit çizimleri için de uygun şekildedir. Çok farklı türde olan çizimler şablon arşivinizde bulunması gerekir.


3- Araba Çizimleri

İnsan çizimlerinde olduğu gibi autocad proje çiziminde en çok kullanılan çizim elemanları arasında arabalar bulunmaktadır. Özellikle vaziyet planı, kesit ve görünüşler için mutlaka eklenmesi gereken çizim elemanıdır. Farklı model ve ölçülerde bulunan araba çizimleri görünüş ve plan olacak şekilde dosyada bulunmaktadır. 9 Farklı araba modeline ait 1 plan, 2 yan görünüş, 1 ön ve 1 arka görünüş bulunmaktadır.


4- Giysi Dolabı Çizimi

Özellikle konut projelerinde iç tefriş yerleşiminde alan belirleyici olması için en çok kullanılan iç tefriş arasında giysi dolapları gelmektedir. Farklı ölçülerde ve türdü 15 adetten fazla çizim bulunmaktadır. Çizimler plan, kesit ve görünüş olacak şekilde çizilmiştir.


5- Autocad Mobilya Çizimleri

Birçok proje türünde kullanılabilecek mobilya tefrişleri içinden seçme yapılmış bir şablon dosyasıdır. Özellikle konut, restaurant ve ofis projeleri faydalanabileceğiniz çok farklı mobilya tefrişleri bulunmaktadır. Tefrişler plan ve görünüş şeklinde bulunmaktadır.


6- Autocad Banyo Çizimleri

autocad banyo mobilya çizimleri

Konut projelerinde ilk sunum için en çok kullanılan mobilya tefrişleri arasında banyo ve mutfak mobilyalar gelmektedir. Odaların kullanım alanlarını müşteriye etkili bir şekilde gösterebilmek için başarılı tefriş yerleşimi yapılması gerekmektedir. Bu dosyada banyolar için kullanılan farklı mobilyaların plan, kesit ve görünüşleri bulunmaktadır.


 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}

“Autocad Çizimleri” üzerine 2 yorum

Yorumlar kapalı.