Autocad Elektrik Projesi

Autocad Çizimleri yasinoz
sponsorlu reklam

Elektrik Projesi Dwg

Elektrik ve mekanik projelerin oluşturulması sırasında daha hızlı ilerlemek için hazır objelere çok sık başvurulmaktadır. Bu yazımızda elektrik projesi çizerken sizlere referans olabilecek yabancı kaynaklara ait farklı elektrik projelerini paylaştık. Yazımızın sonunda bütün çizimleri dwg şeklinde indirebilirsiniz. Projelerin hepsi yabancı kaynaklı ve paylaşıma açık projelerdir. Çizimler yabancı dil ile hazırlandığı için bazı terimleri çevirmeniz gerekmektedir. Birçok terim ülkemizde de aynı kullanıldığı için fazla sıkıntı olmayacaktır. Özellikle öğrenciler için elektrik projelerinin nasıl hazırlandığı görmeleri için başarılı çizimler olmaktadır.

Paylaşılan Projelerin Türleri;

  • Villa tipi evler için elektrik projesi
  • Ofisler için elektrik projesi
  • Genel olarak farklı mahallere ait elektrik projesi

Villa Tipi Evler İçin Elektrik Projesi

Ev İçin Autocad Elektrik Projesi DWg

Proje aşamasında çok karmaşık olmayan ve farklı disiplinleri bulunmayan yapı tipleri olmasından dolayı özellikle başlangıç seviyesindeki kullanıcıların autocad elektrik projesi hazırlarken ilk yola çıktıkları proje tipidir. Paylaşılan örnek proje içerisinde bütün mahallere ait aydınlatma hatları, enerji prizleri, zayıf akım (Tv, Internet, CCTV) planlarının hepsi ayrı pafta olarak hazırlandığı için düzenli proje oluşturulmasına da örnek niteliktedir. İki katlı olarak tasarlanan villanın, katlar arasındaki enerji hattı geçişlerinin de nasıl yapılması gerektiği başarılı bir şekilde gösterilmiştir.


Ofisler İçin Elektrik Projesi

Autocad Elektrik Projesi Dwg

Ortak çalışmalar alanlarının bulunduğu ofis tipi yerlerde özellikle zayıf akım ve enerji hatlarının girişlerine çok ihtiyaç olduğundan başarılı bir şekilde elektrik projesi hazırlanması gerekmektedir. Ne yazık ki gerekli ihtiyaç talebi oluşturulmadığından ofisler kullanıma başladıktan sonra her yerde uzatma kablolar (3lü priz) çöplüğüne dönüşmektedir. Paylaştığımız proje bu konuda başarılı bir alt yapı çalışması yapılmıştır. Örnek olabilecek nitelikte projedir.


Genel Olarak Farklı Mahallere Ait Elektrik Projesi

autocad elektrik projesi dwg

Örnek olması amaçlı hazırlanmış içerisinde mutfak, banyo, salon, çalışma odası, koridorlar ve genel elektrik odasının bulunduğu farklı mahallere ait autocad elektrik projesi tam bir örnek proje olarak değerlendirebiliriz. Özellikle bu tür mekanlarda nelere gerek olduğunu ve koyulan prizlerin yerden yükseklikleri hakkında çok kapsamlı bilgi barındırmaktadır.


Autocad Elektrik Sembolleri

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}