Autocad Villa Çizimleri

Autocad Çizimleri yasinoz
sponsorlu reklam

Autocad Villa Projeleri

İnsanoğlu varlığından yaşam alanlarını güzelleştirmek için uğraş göstermiştir. Özellikle dünya genelinden son 60 yıldır bireylerin yaşam alanlarında daha çok kendilerine ayrılmış bölgeli olarak tarih edilen yapıları tercih etmeye çalıştığı görülmektedir. Günümüzde villa tipi evler birçok bireyin istediği yaşam alanlarının başında gelmektedir. Durum böyle olunca villa projeleri için mimarlar sürekli farklı tarzda projeler üretmeye çalışmaktadır. Bu yazımızda hem iç düzenlemesi hem de dış mimarisi başarılı sayılacak referans projeleri sizlerle paylaştık.

Paylaştığımız projelerin türü;

  • 3 Katlı Katlı Klasik Tarz Villa Projesi
  • 2,5 Katlı Modern Tarz Villa Projesi
  • 2 Katlı Modern ve Minimalist Tarzda Villa Projesi
  • Triplex Villa Projesi
  • Modern Tarzda Triplex Villa Projesi

1- 3 Katlı Katlı Klasik Tarz Villa Projesi

autocad villa çizimleri

Klasik tarzda tasarlanmış Triplex villa projesi en çok tercih edilen ve gösterişli olarak nitelendirilen tarzda düşünülmüştür. Proje dosyası içerisinde bütün katlara ait detaylı plan çizimleri, 2 adet kesit ve 4 adet görünüş çizimi bulunmaktadır. İlave olarak Autocad ile modellenmiş 3 boyutlu görsel çizim dosyası da mevcuttur. Detay çizimleri içerisinde, Mutfak için yerleşim, kesit ve görünüşler bulunmaktadır. Aynı şekilde salon bölümü ve ıslak hacimler içinde detaylı plan yerleşimleri bulunmaktadır. Detay çizimleri 1/20 tekniği ile hazırlanmıştır.


2-2,5 Katlı Modern Tarz Villa Projesi

autocad villa çizimleri

Villa projeleri arasında ara tip olarak tarih edilen 2,5 katlı dublex tarzına ilave olarak çatı katı bulunan örnek villa projesidir. Projenin tasarımında bahçe alanının küçük olmasından dolayı garaj kısmının daha fonksiyonel kullanılmasına dikkat edilmiştir ve bahçeden yararlanabilmek için salon kısmından direk bahçeye kapı açılmaktadır. Proje dosyaları içerisinde kat planları, vaziyet plan yerleşimi (Peyzaj yerleşimi vaziyet planına işlenmiştir) 2 Farklı koordinattan geçen kesit ve 4 farklı cepheden görünüş bulunmaktadır. Detay dosyaları olarak sadece salon kısmına ait iç mimari yerleşim projesi ile mutfak yerleşim projesi bulunmaktadır. Mahal listesi ve malzeme paftaları hazırlanmamış.


3- 2 Katlı Modern ve Minimalist Tarzda Villa Projesi

autocad villa çizimleri

Modern ve minimalist çizgilere sahip villa tasarımları özellikle Avrupa ülkelerinde tercih edilmektedir. Türkiye’de ise bu tarz villalar genelde ege bölgesinde tercih edilmektedir. Proje aynı zamanda çevre dostu olacak şekilde tasarım kriterlerine dikkat edilmiştir. Çatı kısmının yeşil çatı olarak düşünülmesi ve gün ışığından daha etkili yararlanabilmek için bütün odalarda geniş camlar kullanılması bu tür kriterlere örnek olmaktadır. Proje dosyaları içerisinde kat planları, kesit ve görünüşler bulunmaktadır. İlave olarak çatı kısmının 1/20 tekniğinde çizilmiş detay çizimleri mevcuttur.


4- Triplex Villa Projesi

Geniş teraslı olacak şekilde tasarlanmış triplex villa projesinde giriş kısmındaki saçaklı giriş dikkat çekmektedir. Proje içerisinde bir araçlık kapalı otopark bulunmaktadır. Park içerisinden direk evin içine ulaşım bulunmaktadır. Proje dosyaları içerisinde kat planları, vaziyet planı, kesit ve görünüşler bulunmaktadır.


5- Modern Tarzda Triplex Villa Projesi

autocad villa çizimleri

Triplex villalar genelde klasik tarz olacak şekilde tasarlanmaktadır. Bu proje modern çizgilere sahip olarak düşünülmüştür. Özellikle bahçe alanı olmayan arsalarda bu tür parapet duvar ile çevrilerek yükseltilmiş bahçe örnekleri başarılı olmaktadır. Bütün odaların güneş ışığından fazla yararlanabilmesi için geniş cam kullanılmıştır. Proje dosyaları içerisinde 3Boyutlu çizim, kat planları, vaziyet planı, kesit ve görünüşler bulunmaktadır.


Sitemizdeki diğer Autocad Villa Projeleri için aşağıdaki link inceleyebilirsiniz

http://www.forumcad.com/category/autocad-cizimleri/

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}