Belediye Binası Projesi Dwg

Autocad Çizimleri yasinoz
sponsorlu reklam

Autocad Dwg Proje / Proje Çalışmasının İsmi : Belediye Binası

Autocad Dwg Dosyasının Açıklaması:  3 Kat olacak şekilde projelendirilmiş binanın toplam kapalı alanı 18.000m² olarak projelendirilmiş. Ülkemizde özellikle Büyük Şehir belediye binaları 25.000-45.000m² arasında projelendirildiği için küçük yapılı şehirler için örnek olabilecek bir projedir. Fakat projenin içinde belediye binası için gerekli olan birçok birim bulunmaktadır. Kapalı otorpark bulunmadığı için projenin eksik tarafı olarak dikkat çekmektedir. Projenin içerisinde başkanlık makamının yanında, imar işleri, kültür bölümü ve emlak işleri bölümü çok detaylı bir şekilde hazırlanmıştır. Bina içerisinde kat yüksekliği 700cm olan çok amaçlı salon ile amfi şeklinde hazırlanmış 350 kişilik salon bulunmaktadır. Ülkemizde özellikle son yıllarda belediye binaları içerisinde nikah salonları da düşünüldüğü için örnek olabilecektir.

Proje İçerik Dili : Yabancı dil ile hazırlanmış projenin mahal isimlerinin Türkçeye çevrilmesi gerekiyor

Proje Ofisi: PountYU Arch

Proje Hesapları:  Projesi içerisinde bulunan hesaplamalar

  • İmar hesapları
  • Çok amaçlı salon için kullanıcı hesabı ve akustik ses hesabı bulunmaktadır. Akustik hesabı Türkiye’deki projelere uygun değildir. Ülkemizde bazı değerler çok farklı olduğu için yanıltabilir.
  • Yangın kaçış hesapları
  • Otopark hesabı (Otopark hesabı yapılmış fakat bina içerisinde kapalı otopark bulunmamaktadır. Ama bu yapıda bir bina için kaç araçlık otopark gerektiğini göstermektedir)

Dosya Uzantısı : dwg /Dwx | Dwg indir

Autocad Versiyonu : Autocad 2008

Ölçülendirme Tekniği: 1/100 çizim tekniği ile hazırlanmıştır. Proje dosyaları içerisinde birçok mahale ait detay çizimi bulunmaktadır. Detaylar 1/20 ve 1/10 tekniği ile çizilmiştir.

Kuzey İşaret Bilgisi: Kuzey işaretlemesi bütün çizim paftalarında bulunmaktadır.

Arsa Parsel İşaretleme: Geniş bir arsa üzerinde inşa edileceğinden dolayı arsa üzerinde parsel işaretlemesi ve çekme mesafeleri gösterilmiştir.

Dwg İçerisinde Tefriş elemanları : Teknik hacimler hariç bütün mahallerde tefriş kullanımı yapılmıştır.

Kot İşaretlemesi: Kent içinde arsa olmasından dolayı arazideki eğimleri gösteren kot işaretlemesi bulunmaktadır.

Mahal Listeleri ve Malzeme Paftası: Bütün mahallerin detaylı malzeme paftaları hazırlanmıştır. Planlarda katların mahal listeleri bulunmaktadır.

Kesit Sayısı : 3 farklı kesit bulunmaktadır

Cephe Görünüş Sayısı :4 Farklı cepheden görünüş çizimi bulunmaktadır. Görünüş çizimlerinde nokta detay olarak cephe sistem detayları gösterilmiştir.

Vaziyet Planı Çizimi : Arsa üzerinde açık otopark, sosyal alanlar ve park gibi aktivite alanları olmasından dolayı detaylı vaziyet planı bulunmaktadır. Aynı zamanda dış ortam için peyzaj projesi de ayrı bir pafta olarak hazırlanmıştır.

Detay Çizimi : Çok amaçlı salon, makam odaları, kafeterya için iç mimari çizim detayları bulunmaktadır. Özellikle çok amaçlı salonun kendi içerisinde kesit ve görünüş dosyaları ile beraber 3 boyutlu autocad çizim dosyası da bulunmaktadır. Detay çizimleri içerisinde kullanılan mahallere göre 1/5 – 1/10 – 1/20 tekniği ile farklı detay çizimleri bulunmaktadır.

Antet Kullanımı:

  • Proje bilgileri ve iş veren bilgileri bulunmaktadır.
  • Parsel bilgileri
  • Mimarlık ofisinin bilgileri.

Belediye Binası Mimari İhtiyaç Programı

Sitemizdeki diğer autocad çizimleri için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.forumcad.com/category/autocad-cizimleri/

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}