Doktor El Yıkama Ünitesi Çizimi

Dwg indir yasinoz
sponsorlu reklam

Doktor El Yıkama Ünitesi Çizim ve Özellikleri

Son dönemlerde ülkemizdeki sağlık tesisleri yatırım inşaat projeleri arasında en kapsamlı projeler arasında olmaktadır. Özellikle Şehir Hastaneleri projeleri bu alandaki çalışmaların yaygınlaşmasına imkan vermiştir. Sağlık tesisleri konusunda uzmanlaşmış mimar ve danışmanların proje safhasında diğer mimari yapılara oranla daha çok dikkat ettikleri spesifik konular bulunmaktadır. Forumcad.com olarak hastane projesi için gerekli donanımlara ait tefrişleri ve özellikleri sizlerle paylaşıyoruz. Bu yazımızda Doktor El Yıkama Ünitesi Çizimi ve özellikleri hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızın sonunda dwg olarak çizimleri indirebilirsiniz.

Doktor El Yıkama Ünitesi Özellikleri;

Hastane ve tıp merkezi gibi sağlık yapılarının bütün Steril alanlarında el yıkama üniteleri kullanılmaktadır (Ameliyathane gibi). Steril ortamlarda kullanılan üniteler olmasından dolayı genelde 304 kalite sınıfına haiz paslanmaz çelikten imal edilmesi gerekmektedir. El değmesini en aza indirmek için  su ve sabun akışı için pedallı ya da fotoselli olacak şekilde farklı modelleri bulunmaktadır.

Doktor el yakıma üniteleri temizlik ve hijyen açısından yerden yüksekte olması gerekmektedir. Bunu sağlamak için 15-20 cm bacaklı sistem ya da yerden 15-20cm yüksekte duvara montaj şeklinde uygulanabilmekte. Üniteler tercihe göre sıcak su ayarlı, tekli, ikili ve üçlü olacak şekilde özel ebatlarda üretim yapılabilmektedir.

Doktor El Yıkama Ünitesi Çizimi

Tekli Doktor El Yıkama Ünitesi Çizimi

İkili Doktor El Yıkama Ünitesi Çizimi

Izgaralı ve İkili Doktor El Yıkama Ünitesi Çizimi


Sitemizdeki diğer autocad çizimleri için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.forumcad.com/category/autocad-cizimleri/

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}