Ersa Mobilya Almanya’dan Ödül İle Döndü

Haberler yasinoz
sponsorlu reklam

Iconic Awards 2016: Interior Innovation ödülü Ersa Mobilya’nın

Ersa mobilya tasarımcılarından Aykut Erol tarafından özellikle ülkemizde devlet daireleri, yurt ve okullarda kullanılan metal dolap fikrinin tekrar yorumlanması ile ortaya çıkan tasarım ödülü hak ettiğini her noktası ile göstermektedir.

Wall serisi tasarımcı ve ergonomik yapısı ile metal dolap fikrinde ezber bozan bir yapı oluşturmuştur. Özellikle renkli tasarımı ile soğuk metal havası tamamen yol olduğu görülebiliyor. Metal ağırlıklı Wall serisi dolap mekanlarda aynı zamanda bölücü olarak da kullanıldığını görebiliyoruzç

Aykut Erol İmzalı Wall metal dolap 2014 yılında metal kullanımlı mobilya dalında finale kalarak eğitim kategorisinde birincilik ödülü kazanmıştır. Aynı şekilde Wall serisi Amerika Endüstri Tasarımcıları Derneği’nin IDEA yarışmasında ise finalist oldu.

Wall ayrıca 2015 IF Tasarım Ödülleri’nde ‘Ürün Tasarımı’ dalının ‘Ofis’ kategorisinde de birincilik ödülünü kazanmıştı.

 

 

 

 

Wall serisinin tasarımcısı olan Aykut Erol Kimdir.

Aykut Erol Kimdir

1972 doğumlu olan tasarımcı, Mimar Sinan Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Ardından İtalya’da Domus Academy’de ve NABA’da tasarım konusunda uzmanlığını destekleyen eğitimlere devam etti. Tasarımda “samimiyeti” önemseyen, yalın çevreye duyarlı, ulaşılabilir ürünlerin izini süren tasarımcı Aykut Erol’un seçilen ürünleri 2011 yılında MARTa Herford müzesinin kalıcı eseri olarak satın alındı. Aralarında İstanbul Design Week 2006’da “Yılın En İddialı Tasarımı”, Design Turkey Best Design Awards, IF, Design Awards, Good Design Awards’ında bulunduğu bir çok ödül aldı ve yazı ve makaleleri yayınlandı.Yurtiçi ve yurtdışında çeşitli etkinliklere ve sergilere katıldı ve yaklaşık on yedi yıldır kendi adını taşıyan ofisinde çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

 

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}