İki Katlı Villa Projeleri

Villa Planları yasinoz
sponsorlu reklam

2 Katlı Villa Modelleri

Villa projeleri arasında en çok tercih edilen türler arasında bulunan 2 katlı villa modelleri özellikle orta ölçekli yapı isteyenler için daha çok tercih edildiği görülmektedir. Bu yazımızda hem tasarım özelliği, hem de kullanım şeması başarılı oluşturulmuş örnek projeleri sizlerle paylaştık. Projelerin çizim formatını dwg indir için yazımızın sonundaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Dublex villa olarak bilinen modeller bazı kullanıcılar için yatırım aracı olarak da kullanılmaktadır.

1.Dublex Villa Projesi

Tasarım yönü ile Amerikan tarzı ile oluşturulmuş villanın en belirgin özellikleri arasında yaşam alanlarında bulunan geniş pencereler olduğu ve yüksek tavanlara sahip olduğu görülmektedir. Projenin arsa çözümü olarak geniş bir bahçesi olmadığından dolayı yarı kapalı bina ile birleşik bir verandası bulunmaktadır. Kapalı garaj olarak kullanılan alan aynı zamanda binanın depo kısmı olarak kullanacak şekilde çözümlenmiştir.

Proje Türü Dublex Villa Çizimi
Kat Sayısı Zemin kat + 1. Kat
Toplam Alan 350
Oda Sayısıları 1 Mutfak

Müsafir Suiti

3 Banyo+W.c

5 Yatak Odası

 

Hem kapalı garaj hem de depo olarak kullanılacak 40m² alan

Genel mutfaktan hariç ufak mutfağı bulunan yemek odası

Proje Çizim Detayları Projedeki iki kata ait yerleşim planları ile beraber bu katlara ait iç mimari çizim dosyaları da bulunmaktadır. Kesit ve görünüş dosyalarına ilave olarak mutfak ve ıslak hacimlerin nokta detayları da bulunmaktadır.

2 Katlı villa projesi klasik amerikan tarzı bir görünüme sahip olsa da kullanılan yapı tekniği ve yapı malzemeleri ile son derece modern şekilde inşa edilebilmektedir. Özellikle cephe ve çatıda kullanılan yeni nesil kaplama malzemeleri sayesinde yeşil bina olarak nitelendirilebilecek özelliklere sahiptir. Çatı kısmında yarım kat olacak şekilde depo alanı bulunmaktadır. Villa içindeki merdiven modern tarzda geniş basamaklı olacak şekilde düşünülmüştür

Projenin özelliklerini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Çalışma ve Oyun Salonu Yarı kapalı veranda Kapalı Garaj Yemek ve kahvaltı odası Mutfak Kileri Sauna ve Hamam
Çatı Katı (Depo) Kış bahçesi Yüksek tavanlar Misafirler için Suit alan Çamaşır odası Spor Alanı

Proje Yapı Detayları

Toplam İnşaat Alanı 410m²
Yapı Türü Betonarme
Cephe Mantolama üzeri dekoratif sıva
Çatı Kaplama Shingle kaplama ve alt izolasyon
Yeşil Bina Uyumu Tam olarak izolasyonlu bina sınıfındadır. Binanın oturumu sayesinde güneş ışığından etkin kullanım sağlanmaktadır.

2 Katlı Villa Proje Resimleri

Sitemizde paylaşılan diğer villa projeleri için aşağıdaki bağlantıyı inceleyebilirsiniz.

http://www.forumcad.com/category/villa-planlari/


Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}