Kültür Merkezi Projesi Dwg

Autocad Çizimleri yasinoz
sponsorlu reklam

Kültür Merkezi Projesi Dwg indir

Yapı türleri arasında proje kısmının en zor çözümü yapıldığı ve fonksiyon şemalarının oluşturulmasının birçok ihtiyaç programına göre oluşturulduğu yapıların arasında kültür merkezi projeleri gelmektedir. Bu yazımızda özellikle mimarlık öğrencileri için referans kaynak olabilecek paylaşıma açık örnek kültür merkezi proje dosyalarını sizlerle paylaştık. Projeleri inceleyerek tasarım şeması oluşturma ve nelere ihtiyaç olduğu konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

4 Farklı proje paylaşımı yapılmıştır. Projeleri yazımızın sonunda dwg şeklinde indirebilirsiniz. Dosyaları en düşük Autocad 2004 sürümü ile açabilirsiniz.

Arkeolojik Kültür Merkezi Projesi

kültür merkezi projesi çizimi

İtalya’da uygulana proje Dünyanın birçok yerinde arkeolojik kazılar sırasında çıkartılan eserlerin sergilenmesi için yapılmıştır. Sergi salonlarının yanında 600 kişilik büyük konferans salonu, 150 kişilik mini konferans salonu ile beraber idari ve teknik kısımlar ile beraber birçok farklı mahal bulunmaktadır. Proje örnek nitelikte referans bir projedir. Kültür merkezi projesi çizimi için kaynak arayanların kesinlikle incelemesi gereken bir kaynaktır. Plan, kesit ve görünüşleri bulunmaktadır. İlave olarak vaziyet planı da çizim dosyalarının içindedir


Kültür Merkezi Projesi (İçinde kütüphane bulunmaktadır)

kültür merkezi projesi çizimleri

Proje içerisinde 3.000m² kütüphane bölümü bulunmaktadır. Kütüphane ve kültür merkezinin bir arada bulunduğu binada konferans salonu, sergi salonları, workshoplar için çalışma salonları gibi birçok farklı alanı çözülmüş tam bir projedir. Proje toplamda 6 kattan oluşmaktadır. Ara katlarda yönetim bölümleri ve Sivil toplum kuruluşları için ilave ofis alanları olacak şekilde çözülmüştür. Proje dosyaları içinde kat planları, nokta detay çizimleri ile beraber kesit, görünüş ve vaziyet planı bulunmaktadır. Konferans salonu için kişi hesabı ayrı bir çizim dosyası içerisinde yapılmıştır.


Anıtsal Kültür Merkezi

kültür merkezi projeleri

İtalya’nın ilk kralı II. Victor Emanuele için yapılan Anıtsal kültür merkezi projesi için yapılan yarışmada üçüncü seçilen projedir. Projenin vurgusu ve İtalyan mimarisinin tarihi ile uyumlu olmasından dolayı başarılı bir projedir. Vaziyet planı içerisinde park yerleşimi bulunmaktadır. Proje dosyaları içerisinde kat planları, kesit ve görünüş çizimleri mevcuttur.


Kapsamlı Kültür Merkezi Projesi

İki kat olacak şekilde çözülmüş kültür merkezi projesi fonksiyonel olması ile dikkat çekmektedir. Özellikle konferans salonu ve sergi alanlarının çok farklı amaçlar ile kullanacak şekilde tasarlanmış olması başarılı bir proje olduğu göstermektedir. Proje dosyaları içerisinde kat planları, 2 farklı kesit ve 4 farklı görünüş çizimi bulunmaktadır. Kültür merkezi binasının sokak üzerinde yerleşimi ve ulaşım bağlantılarını göstermek için detaylı vaziyet planı çizimi de bulunmaktadır.


Sitemizde paylaşılan diğer autocad çizimleri için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.forumcad.com/category/autocad-cizimleri/

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}