Mekanlarda Yeşil Duvarların Önemi

.Projeler yasinoz
sponsorlu reklam

Yeşil Duvarlar

Son zamanlarda ülkemizde kullanılmaya başlanan yeşil duvarlar hakkında birkaç cümle yazmak istedik. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ana yollarda kullandığı yeşil duvarların güzel görünümü sıkıcı trafiklerde insanı rahatlatabiliyor. Tabi bunun için harcanan paraları düşününce insan “Acaba” demeden de alamıyor kendini. Biz bu yazımızda sadece mekanlarımız içindeki yeşil duvarlara örnekler göstereceğiz.

  • Yeşil duvarlar mekanlarda sanatsal bir görünüm oluşturur ve duvarlarda doğal bir doku oluşmasını sağlar
  • Yeşil duvarlar mekanlarda özellikle yüksek duvarlarda genelde parapet duvarları gibi alanların kütlesel görünümümü gizlemek için en güzel yöntemlerde bir tanesidir.
  • Yeşil duvarlar ofis gibi çalışmalar alanlarında dinlenme bölgelerinde kullandığı zaman daha zinde bir ortam oluşturulduğu bildirilmektedir.
  • Yeşil duvarlar açık ortamlı mekanlarda gündüzleri ortamın havasını kaliteli hale getirmek için kullanılması tavsiye ediliyor (Doğru bitkiler seçildiği zaman)
  • Günümüzde bina cepheleri moda defilesi gibi birbiri ile yarış etmektedir. (Ülkemiz için geçerli değildir. Biz genelde mantolama kullandığımız için) Bu yarışa Yeşil Cepheler ile katılmak binanızın görüntü kalitesini arttıracaktır.
  • Özellikle AVM gibi açık alanlarda ortamların ses yoğunluğu izole etmek için en kolay çözümlerden bir tanesi olmaktadır.

Aşağıdaki örneklerimiz bu maddelere örnekler içermektedir.

Resim Galerisi

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}

Bir Cevap Yazın