Mimari Çizim Örnekleri

Autocad Çizimleri yasinoz
sponsorlu reklam

Mimari Çizim Örnekleri Dwg

Mimari proje çizimi için ülkemizde en çok tercih edilen yazılımların başında Autocad programı gelmesinden dolayı bu yazımızda mimari çizim örnekleri paylaştık. Çizimlerin hepsi paylaşıma ve üzerinde düzenleme yapmaya açık çizimlerdir. Yabancı kaynaklı çizimler olmasından dolayı mahal isimlerinde ve tefrişlerde yabancı kelimeler bulunmaktadır. Paylaşılan çizimlerin hepsi kendi yapı sınıflarına göre başarılı bir şekilde çözümlenmiş ve içinde plan, kesit görünüşleri bulunmaktadır. Dosyaları Dwg formatında indirebilirsiniz.

Paylaşılan Projelerin Türleri;

  • İş Merkezi Projesi Çizimi
  • 5 Katlı Apartman Çizimi
  • Rezidans Binası
  • Otel Projesi
  • 3 Yıldızlı Otel Projesi Çizimi

İş Merkezi Projesi Çizimi

İş Merkezi Projesi Çizimi

Konut ve ticari bina olarak ortak kullanımlı bir yapı olarak düşünülmüştür. Zemin katta komple mağazalar bulunmaktadır. Bodrum kat otopark ve teknik hacimler olarak çözümlenmiştir. Bodrum katta bulunan otoparkın 57 araçlık kapasitesi bulunmakta ve caddede bulunan metro istasyonuna bodrum katta bağlantı yapılmıştır (Özellikle İstanbul’da yapılacak binalar için incelenmesini tavsiye ediyoruz) Projenin 2.katından sonra rezidans tipi hem konut hem ofisler başlamaktadır. Proje dosyaları içinde kat planları, kesit ve görünüşlere ilave olarak örnek mağaza projesinin tip detayları ve cephe kaplama, asansör projesi gibi ilave detay çizimler bulunmaktadır. Binanın planlandığı arazi işlek bir sokakta olmasından dolayı detaylı vaziyet planı çizimi de bulunmaktadır.


5 Katlı Apartman Projesi Çizimi

apartman projesi çizimi

Her katta 4 daire olacak şekilde çözümlenmiş ve dairelerin 135-145m² olarak planlandığı apartman projesi çizimi çok katlı konut projesi çizecekler için başarılı bir referans çizim olmaktadır. Kat planları ile beraber proje dosyaları içerisinde 2 farklı kesit ve 4 farklı cepheden görünüş çizimleri de bulunmaktadır. Binanın arsa üzerindeki yerleşimini gösteren ve kot işaretlemeleri yapılmış vaziyet planı da bulunmaktadır. Eğimli bir araziye oturtulmuş olduğundan bu tür arazilerde çalışacaklar için örnek bir projedir.


Rezidans Binası Çizimi

rezidans projesi çizimi

Bina özellikle arsa ve konum değeri yüksek şehirler için düşünülmüş rezidans projesidir. Proje çizim dosyaları içerisinde bütün katmanları ayarlanmış ve render almaya hazır Autocad 3 Boyutlu çizim dosyası da bulunmaktadır. Her kat tek daire ve 275m² olacak şekilde düşünülmüştür. Projenin çatı katında tavan yüksekliği 500cm ve tonoz şekilde ofis katı bulunmaktadır.


Otel Projesi

otel projesi çizimi

Sahil kenarı bölgeler için tasarlanmış 75 odalı otel projesi çizimidir. Proje dosyaları içerisinde plan, kesit, görünüş ve vaziyet planlarına ilave olarak 3 boyutlu iç mekan ve cephe çizimleri de bulunmaktadır. Vaziyet planı üzerinde detaylı peyzaj çalışması da yapılmıştır. Detay projeleri içerisinde tip otel odası detay ile beraber lobi, hamam ve sauna gibi alanların detay çizimleri bulunmaktadır.


3 Yıldızlı Otel Projesi Çizimi

3 yıldızlı otel projesi çizimi

Otellerin yıldız alması için gereken bazı standartları vurgulayan örnek bir projedir. Özellikle 3 yıldızlı otellerde olması gereken birimler ve bu birimleri alanları başarılı bir şekilde gösterilmiştir. Kat planları, kesit ve görünüşler çizim dosyası içinde bulunmaktadır. Tip otel odası için iç mimari proje ve nokta detayları ayrı paftalarda hazırlanmıştır.


Sitemizde paylaşılan Mimari Proje Örnekleri için aşağıdaki konuyu inceleyebilirsiniz.

Mimari Proje Örnekleri Dwg

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}