Mutfak Çizimleri Dwg

Autocad Çizimleri yasinoz
sponsorlu reklam

Mutfak ve Detay Çizimleri Dwg

Konut tipi yapıların en çok özen gösterilen kısımları mutfaklar olduğundan dolayı projelendirme sırasında mutfakların doğru çözülmesi gerekmektedir. Özellikle yapım sonrası projenin uygunluğunun doğrulanması için çizim sırasında doğru mutfak tefriş çizimleri kullanılması gerekmektedir. Çünkü yanlış ölçekli yapılan çizimlerde hesaplanan boyutlar kullanım sırasında uygun olmayan bir mekan olarak ortaya çıkmaktadır. En çok kullanılan mutfak tefriş çizimleri ve başarılı örnek mutfak çizimleri paylaştık. Projeler paylaşıma açık olduğundan dolayı yazımızın sonunda dwg şeklinde indirebilirsiniz.

Paylaşılan projelerin türü;

  • Komple mutfak tefrişleri
  • 3 Boyutlu mutfak çizimi
  • Mutfak ve yemek salonu çizimi
  • Fast Food tarzı yapılar için mutfak çizimi

Mutfak tasarımlarda dikkat edilmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Bu kuralları anlatan makalemizin yazımızın sonunda okumanızı tavsiye ederiz.

Komple Mutfak Tefrişleri

mutfak tefrişleri dwg

Çok spesifik olmayan mutfaklar için komple tefriş çizimlerini içeren bir dosyadır. Genel itibari ile mutfak projelerinde kullanılması gereken bütün tefrişler bulunmaktadır. Tefrişler blok şeklinde olduğu için düzenlemesi ve başka projelere kopyalanması daha kolaydır.


3 Boyutlu Mutfak Çizimi

mutfak çizimleri dwg

L tipi mutfaklar için hazırlanmış ve ortasında mutfak adası bulunan başarılı bir mutfak çizimidir. Özellikle mutfak tasarımların dikkat edilen lavabo, fırın, buzdolabı mesafe ölçülerini başarılı bir şekilde göstermektedir. Projenin 3 boyutlu autcad çizim dosyasının yanında detaylı olan 2 boyutlu çizimleri de bulunmaktadır.


Mutfak ve Yemek Salonu Çizimi

mutfak çizim örnekleri dwg

Genelde villa tipi konularda mutfak ve yemek salonları bir mekan olarak düşünülmektedir. Bu projede ortak alanlı bir yemek salonu ve mutfak ilişkisini başarılı bir şekilde göstermektedir. proje dosyaları içerisinde plan, kesit ve görünüşlerin yanında tefriş çizimleri de ilave olarak bulunmaktadır.


Fast Food Tarzı Yapılar İçin Mutfak Çizimi

mutfak çizimleri dwg indir

Genelde AVM tarzı yerlerde seyyar şeklinde olan mağazalar için hazırlanmış mutfak çizimidir. 3 Boyutlu autocad çizimi yanında 2 boyutlu plan, kesit ve görünüş çizimleri de bulunmaktadır. İmalat projesi olarak da uygulama nokta detayları proje dosyalarının içindedir.


Sitemizde paylaşılan diğer autocad çizimlerini aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

http://www.forumcad.com/category/dwg-indir/

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}