Pelsan Aydınlatma’dan “Recta”

Yapı Ürünleri yasinoz
sponsorlu reklam

Pelsan Aydınlatma’nın yeni ürünü Recta lineer armatür; ince tasarımı ile hem klasik hem modern mekanlara uyum sağlıyor. Mimariye uygun geniş yerleşim ve kullanım seçenekleri sunuyor.

 

 recta-2

Sıva altı, sıva üstü ve sarkıt modelleri bulunan Recta, her tip tavan yapısına kolaylıkla uygulanabiliyor. Ofis kullanımında opal reflektörden süzülen ışık bilgisayar ekranında kamaşma yapmıyor ve ince uzun gövdesi sayesinde sadece işin yapıldığı alanı aydınlatıyor. Bu sayede ışık kayıplarının önüne geçilmiş oluyor.

 

Recta, kullanım alanının genişliği, montaj kolaylığı gibi teknik özelliklerinin yanı sıra kesintisiz ışık sağlama özelliğiyle de dikkat çekiyor. Recta iç mekanlarda, köşe dönebilen çizgisel bir ışık olarak kullanılıyor.

İsteğe göre T5 floresan ya da SMD 3 Çipli LED ile kullanılabiliyor. T5 floresan lamba ile yapılan uygulamalarda lamba, armatür gövdesi içinde özel bir montaj ile uç uca eklenerek kesintisiz bir ışık dağılımı sağlıyor. Gövde içinde karartı yapmayacak şekilde diziliyor. İhtiyaca bağlı olarak 14, 24, 28, 35, 54 veya 80 watt güçlerinde floresan lamba ile kullanılabiliyor.

60 mikron kalınlığında elektrostatik toz boyalı alüminyum ekstrüzyon gövdesi ile dayanıklı bir yapıya sahip. Yanmazlık katkısı ile polikarbon malzemeden yapılmış G5 duy, ultraviyole ışınlardan etkilenmiyor. Dim edilebilir elektronik balast kullanımıyla sensör uygulamaları ve her türlü aydınlatma otomasyonu tatbiklerine uyumlu. Ayrıca sensör uygulaması sayesinde yüzde 70’e kadar enerji tasarrufu sağlıyor. 6 metreye kadar yekpare opal kapak yapılabiliyor.

Akrilik opal kapağı sayesinde sararma yapmıyor. Sarkıt aparatıyla da istenilen uzunlukta kullanılabilen Recta, RAL kartelası ise alternatif renk kullanımına imkan sağlıyor

kaynak: yapı.com.tr

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}

Bir Cevap Yazın