Tavuk Çiftliği Projesi Dwg

Autocad Çizimleri yasinoz
sponsorlu reklam

Autocad Dwg Proje / Proje Çalışmasının İsmi : Sağlıklı tavuk yetiştirilmesi için gerekli çiftlik projesi

Autocad Dwg Dosyasının Açıklaması:  1800m2 kapalı alanı proje açık alanları ile beraber komple 4.000m2’lik bir proje olarak görülmektedir. Projenin kapalı alanları içerisinde tavukların bulunduğu ana bölüm ve teknik hacimler bulunmaktadır. İlave olarak 250m2 bir bölümde ise tavuklardan elde edilen yumurtaların saklandığı ve gönderilmeye hazır hale getirildiği kargo bölümü bulunmaktadır. Ülkemizde tavuk çiftliği projesi devletten ciddi yatırım teşvikleri alabildiği ve bu tür teşviklerin alınabilmesi içinde de başarılı ve doğru çözülmüş bir mimari projesinin hazırlanması gerektiğinin unutulmaması gerekmektedir.

Çizim dosyaları içerisinde 2 boyutlu çizimlere ilave komple 3 boyutlu autocad çizimi de bulunmaktadır. Binanın bitmiş halinin nasıl olacağının görülmesi ve özellikle Türkiye’deki kümeslerde yapılmayan üst havalandırmanın nasıl olması gerektiği detaylı bir şekilde gösterilmiştir.

tavuk çiftliği örnek projesi

Proje İçerik Dili : Projede kullanılan dil İngilizce’dir. Fakat çok fazla mahal olmadığı için terimlerin kullanımı çok azdır.

Proje Ofisi: Kaahun Architecture Office

Proje Hesapları:  Yapısal ve kullanım hesapları bulunmaktadır

  • Bu hayvan çiftliklerinde en önemli hesapların arasında mekanik hesaplar gelmektedir. Özellikle ısıtma ve havalandırma için gerekli hesaplamalar dosya içerisinde bulunmaktadır.
  • Tavukların dizildiği ve bakıldığı alanda kullanılacak tavuk miktarına göre alan hesaplama tablosu bulunmaktadır.
  • Yumurta üretim hesabı
  • Tavuk çiftliği projesi için maliyet hesabı yapılmıştır. Metrajları Türkiye’de yapı birim fiyatları ile değiştirdiğinizde yaklaşık maliyeti bulabilirsiniz.

Dosya Uzantısı : dwg  | Dwg indir

Autocad Versiyonu : Autocad 2004

Ölçülendirme Tekniği: Planların hepsi 1/50 tekniği ile hazırlanmıştır. Fakat belli bölümlerde nokta detayları 1/20 detayında olacak şekilde ayrı paftalar hazırlanmıştır.

Kuzey İşaret Bilgisi: Kuzey işaretlemesi yapılmıştır.

Arsa Parsel İşaretleme: Geniş ve komşu parsellerin bulunmasından dolayı parsel işaretlemesi ve çekme mesafeleri proje üzerinde belirtilmiştir.

Dwg İçerisinde Tefriş elemanları : Tavukların yaşam alanları için oluşturulan genel mekanda gerekli tefrişleri yerleştirilmiştir. Tefrişler blok şeklinde olduğu için gerekli düzenlemeleri hızlı bir şekilde yapabilme imkanı sunmaktadır.

Kot İşaretlemesi: Arsa üzerinde detaylı kot işaretlemesi yapılmaktadır. Özellikle kapalı alan ile tavukların çıktığı açık üzerinde oluşan kot farkları detaylı bir şekilde gösterilmiştir.

Mahal Listeleri ve Malzeme Paftası: Çelik yapı olarak inşa edilen binanın komple kullanım malzeme paftaları ve fazla mahal bulunmamasına karşın mahal listeleri bulunmaktadır.

Kesit Sayısı : 4 farklı kesit çizimi bulunmaktadır. Özellikle çelik yapı olmasından dolayı komple çelik birleşim detayları kesitlerde detaylı olarak belirtilmiştir. Bağlantı noktaları ilave paftalarda nokta detay olarak hazırlanmıştır.

Cephe Görünüş Sayısı :4 Görünüş çizimi bulunmaktadır.

Vaziyet Planı Çizimi : Vaziyet planı üzerinde tavukların kapalı alana nasıl ulaştırılacağı şeklinde trafik planı da oluşturulmuştur. Detaylı vaziyet planı çizimi bulunmaktadır

Detay Çizimi : Besi bölümleri ve tavuklardan elde edilen yumurtaların saklandığı bölümler için detay çizimleri bulunmaktadır.

Antet Kullanımı:

  • Antet üzerinde işveren bilgisi bulunmaktadır.
  • Çizimin hangi ofise ait olduğunu ve çizim revizyon süreçleri de antet üzerinde gösterilmiştir.
  • Her çizimin antetinde anahtar nokta işaretlemesi yapılmıştır.

Sitemizdeki diğer autocad çizimleri için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

http://www.forumcad.com/category/autocad-cizimleri/

Sosyal Ağlarda Paylaş

{yasinoz}